Gra w karty Blackjack

Gra w karty blackjack znana jest większości jako gra w 21 lub gra w oczko. Gra w dwadzieścia jeden narodziła się już w 17 wieku we Francji i niemal natychmiast stała się jedną z ulubionych gier miłośników hazardu.

Przez tych kilka wieków blackjack ewoluował od typowo salonowej gry, do gry uprawianej nie tylko w kasynach tradycyjnych ale również w kasynach online.
Przez dziesiątki lat obecność gry blackjack w tradycyjnych kasynach przynosiła im wielkie dochody.

Znaczna przewaga kasyna sprawiała, że gracze nie mieli zbyt dużych szans na wygraną. Sytuacja zmieniła się z chwilą, gdy gracze przeprowadzili swoisty bojkot gry blackjack w ogóle nie zasiadając do gry. Kasyna musiały w końcu ustąpić i tak dopasować zasady gry, by zachęcić graczy do ponownego zainteresowania się Blackjackiem. Popularność przyniosła grze w oczko książka “Beat the Dealer” w której Edward O. Torp opisał strategie gry i sposobności wygranej. Od chwili publikacji w 1962 roku blackjack stał się na powrót popularną grą karcianą uprawianą w kasynach na całym świecie.

Obecnie gracze nadal stosują opisane przez Torp’a strategie i uczą się je wykorzystywać do własnych celów. Blackjack jest jedną z tych gier, w których oprócz szczęścia w kartach liczą się również umiejętności gracza. Wielu hazardzistów zgodnych jest co do opinii, że żeby wygrać w blackjacka należy mieć wieloletnie doświadczenie. Oprócz niego ważne jest również rozumienie podstawowych zasad, szybkość liczenia kart i stosowanie taktyk, które nie zawsze są łatwe do opanowania. Blackjack daje duże szanse na wygraną ale tylko przygotowanym do gry hazardzistom. Chcąc grywać w oczko na prawdziwe pieniądze, warto zacząć uczyć się tej gry w najlepszych kasynach on line. W wielu z nich dostępne są gry za darmo, w których można szlifować swoje umiejętności. Tak, by ostatecznie przystąpić do gry o prawdziwe pieniądze.

Warto pamiętać, że kasyna on line to nie tylko miejsce w którym walczy się o gotówkę. Gra w karty Blackjack oprócz możliwości wygranej daje graczom wiele satysfakcji i dostarcza emocji od których można się uzależnić.

graj za darmo


hazard bez cenzury