Historia Blackjack

Gra Blackjack, podobnie jak ruletka, pochodzi z Francji. To gra wywodząca się od takich gier jak: „chemin de fer” oraz „french ferme”. W XVIII wieku w kasynach paryskich, blackjack istniał, jako „ gra w 21”.
W Stanach Zjednoczonych blackjack pojawił się w XIX wieku. Od razu stał się tam prawdziwym zjawiskiem. To właśnie Amerykanie nadali grze nazwę Blackjack, który pochodził z układu dwóch czarnych kart: Walet i As Pik. Blackjack był marzeniem każdego gracza, gdyż, dzięki takiemu układowi, można było wygrać z kasynem 10:1. Blackjack jednak można było zdobyć tylko przy pierwszym rozdaniu i statystycznie, nie trafiał się zbyt często.
W grze blackjack na początku zabronione było podwajanie stawek i rozdzielanie kart, a zakłady wypłacane były w stosunku 1:1. Gracze, szybko zorientowali się, że kasyno ma dość spora przewagę nad nimi. Przewaga kasyna sięgała 7%, co dla wielu graczy, stanowiło zbyt duże ryzyko. Gracze zaczęli wręcz bojkotować grę w blackjacka nie podchodząc do jego stołu. Kasyna zaczęły tracić spore pieniądze z tego powodu, więc zmuszone były ustąpić graczom i zmodyfikować kilka zasad. Zezwoliły, więc graczom na podwajanie stawek i rozdzielanie kart. Dodatkowo gracze, którzy zdobywali 21 punktów, uzyskiwali wypłatę w stosunku 3:2. To sprawiło, że gracze chętnie powrócili do stołów i zaczęli na powrót cieszyć się z wygranych. Przez wiele lat, opracowano setki strategii, które miały dopomóc graczom w wygrywaniu. Wśród najbardziej skutecznych i tym samym najpopularniejszych strategii, jest liczenie kart, które daje graczom przewagę 1%.

graj za darmo


hazard bez cenzury