Ustawa hazardowa i jej konsekwencje

Ustawa hazardowa wraz z nowelizacjami (źródło) wprowadziła wiele zmian w funkcjonowaniu bukmacherów, kasyn naziemnych i zwyczajnych graczy. Jakie wpływ mają regulacje na zwykłych graczy i bukmacherów?

Licencja

Przede wszystkim wynik sportowe możemy obstawiać wyłącznie u licencjonowanych bukmacherów. Dotyczy to zarówno punktów stacjonarnych, jak i internetowych. Wszystkie nielegalne domeny, tj. utworzone przez nielicencjonowanych bukmacherów są konsekwentnie zamykane i niedopuszczane przez dostawców internetu.

Ustawa hazardowa nakłada też konsekwencje na graczy nieprzestrzegających reguł. Za grę u nielegalnego bukmachera zapłacić możemy 3 200 000 PLN kary oraz będziemy zmuszeni do oddania wszystkich zarobionych pieniędzy. W przypadku kasyn online mamy dostęp do jedynego, kontrolowanego przez państwo Total Casino.

Różnorodne promocje

Reklamowanie się i tym samym różnorodne akcje promocyjne organizowane przez bukmachera zostały znacząco ograniczone. Przykładowo w poprzednich latach gracze mogli liczyć uzyskanie ciekawego kalendarza promocyjnego. Kalendarz taki zawisłby w domu, co byłoby już nielegalne.

Poker nie do zaakceptowania

W kwestii pokera nic się nie zmieniło. Gra wciąż jest obłożna wieloma restrykcjami, a granie może pociągnąć za sobą sporo konsekwencji, głównie natury finansowej. Jeżeli zdecydowalibyśmy się na grę w pokera w grupie znajomych i zaangażowali w to środki finansowe, jesteśmy zobligowani zgłosić taką grę do Urzędu Skarbowego.

Dodaj komentarz